Search your favorite song right now3. Türkiye'de siyaset Erdoğan kompleksini aşmak zorunda

Türkiye'de siyaset Erdoğan kompleksini aşmak zorunda

1 Mart 2016 Periscope yayını

nothing at of , which is


4. Artık kimse kimseyi duymuyor.

Artık kimse kimseyi duymuyor.

"Senin gibi düşünmüyorum" demek hiç bu kadar zor olmamıştı bu ülkede. Sorgulamadan, sadece büyük kahramanlık hikayelerinin ardına sığınarak geçen günler, ardında umutsuzluk bırakmaya başladı. 25 yıl önce, tam da o umudu, gerçeğe olan ihtiyacı haykıran bir gazeteci öldürülmüşken biz nereden bulacağız umudu peki?

nothing at of , which is6. Kanun manun yok, bam bam bam!

Kanun manun yok, bam bam bam!

Bir organize suç örgütü liderinin adamlarının bir vatandaşa uyguladığı şiddetin görüntüsü sosyal medyanın en çok izleneni oldu! Zaten yapılan sadece bu: izlemek. Oysa; kanunların, kuralların ya da bir bütün olarak hukukun çiğnendiği tek olay o değil ki...

nothing at of , which is


7. Aslında Öyle Demek İstemedi Daire Başkanlığı.

Aslında Öyle Demek İstemedi Daire Başkanlığı.

Diyanet İşleri Başkanlığı bir kez daha ve evet yine bir saçmalıkla gündemde. Gelin bir biraz farklı bakalım ve soralım: Laik olduğu anayasasında yazan bir ülkede böyle bir kuruluşa gerçekten ihtiyaç var mıdır?

nothing at of , which is9. FETÖ'yü öven aslında karşısında, karşısında duran FETÖ'cü mü yani?

FETÖ'yü öven aslında karşısında, karşısında duran FETÖ'cü mü yani?

Hükumet sözcüsü Bekir Bozdağ'ın dün TBMM'de söylediği "Fetullah Güven'i övdüğüm sözleri gündeme getirenler FETÖ'cü sözü gülüp geçilebilecek bir söz değil. Tam tersine; günlük kahve sohbetlerinde 'yok artık, bu kadar da olmaz' diyerek sıradan insanın dalga geçerek söylediklerinin devlet politikası haline geldiğinin göstergesi.

nothing at of , which is

13. Kahraman asgari ücretli Dolara karşı!

Kahraman asgari ücretli Dolara karşı!

Doların önlenemeyen yükselişi karşısında iyi niyetle yapıldığından asla kuşku duymadığım bir tepki gelişti. Çoğu asgari ücretli vatandaş, kalanının da büyük bölümü zaten zor durumda olan esnaf, dişinden tırnağından artırdığı dövizini bozdurarak ekonomiye katkı vermeye çalışıyor. Tepki iyi niyetli, eyvallah...da... çözüm olur mu? Gelin hamasete kapılmadan konuşalım.

nothing at of , which is


14. Türkiye'nin artık ciddi bir inandırıcılık sorunu var.

Türkiye'nin artık ciddi bir inandırıcılık sorunu var.

16 Nisan referandumu öncesi Avrupa ile bilinçli olarak yaratılıp tırmandırılan krizin ardından gerilim bir kez daha arttı. Üstelik bu defa konu, giderek daha da bozulan insan hakları karnemiz. Aralarında Avrupalı insan hakları aktivistlerinden gazetecilere kadar birçok kişiye yönelik suçlama ve gözaltı/tutuklama kararları bardağı taşırmış görünüyor. Ancak bu kez durum çok farklı. Çünkü söylemiyle eylemi birbirini hiç tutmayan iktidar bu kez Avrupa'da yaşayan Türkleri de bir tercih noktasına getirebilir.

nothing at of , which is


15. Dertleşme 3

Dertleşme 3

Bu sabah epeydir ertelediğimiz dertleşme faslını yaptık. Şu anda yayın anlamında neredeyiz, 2 yılda nereye geldik, bundan sonra ne olur? Bir de Melih Gökçek meselesini elbette. Gelin konuşalım.

nothing at of , which is


16. 10 Nisan 2017, gazetelerin yazdıkları- yazAmadıkları...

10 Nisan 2017, gazetelerin yazdıkları- yazAmadıkları...

Bu sabah ulusal gazetelerin birinci sayfalarında hangi haberler var, gelin bilikte bakalım.

nothing at of , which is


17. Tarih anlayışımız: Vatanım Sensin, Payitaht Abdülhamid'e karşı!

Tarih anlayışımız: Vatanım Sensin, Payitaht Abdülhamid'e karşı!

Bir yandan Zeytin Dalı Operasyonu devam ederken diğer yandan öyle sözler uçuşuyor ki havada, akıl alır gibi değil. Ne Lozan'ın aslında bir kayıplar sözleşmesi olduğu kalıyor ne de 'senin ceddin benim ceddim' tartışmaları... Çünkü tarih; hurafeler bütünü gibi anlatılıyor, gerçeklikten çıkartılıyor. Zaten halkın da pek umurunda değil nasıl olsa...

nothing at of , which is


18. 30 Haziran 2017, gazetelerin yazdıkları- yazAmadıkları...

30 Haziran 2017, gazetelerin yazdıkları- yazAmadıkları...

Bu sabah ulusal gazetelerin birinci sayfalarında hangi haberler var, gelin birlikte bakalım.

nothing at of , which is


19. Solu tartışmak, sağda kariyer planlamak.

Solu tartışmak, sağda kariyer planlamak.

Bir yaşadığımız tartışmalara bakın bir de ne kadar süreyle tartıştığımıza... Günlerdir herkesin ağzında sakız olan ana muhalefet partisinin il yöneticisi mi daha önemli yoksa dünyanın en büyük kentlerinden İstanbul'da ortaya çıkan ve yüzlerce kız çocuğunun uğradığı istismarın nasıl kapatıldığı mı? O zaman soru şu: Tartışmaların temel amacı gerçeğin görülmesi mi yoksa gazetecisinden siyasetçisine kariyer planlaması mı?

nothing at of , which is