Search your favorite song right now


2. Türkiye'de siyaset Erdoğan kompleksini aşmak zorunda

Türkiye'de siyaset Erdoğan kompleksini aşmak zorunda

1 Mart 2016 Periscope yayını

nothing at of , which is


3. Artık kimse kimseyi duymuyor.

Artık kimse kimseyi duymuyor.

"Senin gibi düşünmüyorum" demek hiç bu kadar zor olmamıştı bu ülkede. Sorgulamadan, sadece büyük kahramanlık hikayelerinin ardına sığınarak geçen günler, ardında umutsuzluk bırakmaya başladı. 25 yıl önce, tam da o umudu, gerçeğe olan ihtiyacı haykıran bir gazeteci öldürülmüşken biz nereden bulacağız umudu peki?

nothing at of , which is


4. 26 Şubat 2018, gazetelerin yazdıkları- yazAmadıkları...

26 Şubat 2018, gazetelerin yazdıkları- yazAmadıkları...

Bu sabah ulusal gazetelerin birinci sayfalarında hangi haberler var gelin birlikte bakalım. Abone Ol: https://goo.gl/ZyzAQ5

nothing at of , which is6. FETÖ'yü öven aslında karşısında, karşısında duran FETÖ'cü mü yani?

FETÖ'yü öven aslında karşısında, karşısında duran FETÖ'cü mü yani?

Hükumet sözcüsü Bekir Bozdağ'ın dün TBMM'de söylediği "Fetullah Güven'i övdüğüm sözleri gündeme getirenler FETÖ'cü sözü gülüp geçilebilecek bir söz değil. Tam tersine; günlük kahve sohbetlerinde 'yok artık, bu kadar da olmaz' diyerek sıradan insanın dalga geçerek söylediklerinin devlet politikası haline geldiğinin göstergesi.

nothing at of , which is


7. 9 Nisan 2018, gazetelerin yazdıkları- yazAmadıkları...

9 Nisan 2018, gazetelerin yazdıkları- yazAmadıkları...

Bu sabah ulusal gazetelerin birinci sayfalarında hangi haberler var gelin birlikte bakalım.

nothing at of , which is


8. Kanun manun yok, bam bam bam!

Kanun manun yok, bam bam bam!

Bir organize suç örgütü liderinin adamlarının bir vatandaşa uyguladığı şiddetin görüntüsü sosyal medyanın en çok izleneni oldu! Zaten yapılan sadece bu: izlemek. Oysa; kanunların, kuralların ya da bir bütün olarak hukukun çiğnendiği tek olay o değil ki...

nothing at of , which is


9. Aslında Öyle Demek İstemedi Daire Başkanlığı.

Aslında Öyle Demek İstemedi Daire Başkanlığı.

Diyanet İşleri Başkanlığı bir kez daha ve evet yine bir saçmalıkla gündemde. Gelin bir biraz farklı bakalım ve soralım: Laik olduğu anayasasında yazan bir ülkede böyle bir kuruluşa gerçekten ihtiyaç var mıdır?

nothing at of , which is


10. Kahraman asgari ücretli Dolara karşı!

Kahraman asgari ücretli Dolara karşı!

Doların önlenemeyen yükselişi karşısında iyi niyetle yapıldığından asla kuşku duymadığım bir tepki gelişti. Çoğu asgari ücretli vatandaş, kalanının da büyük bölümü zaten zor durumda olan esnaf, dişinden tırnağından artırdığı dövizini bozdurarak ekonomiye katkı vermeye çalışıyor. Tepki iyi niyetli, eyvallah...da... çözüm olur mu? Gelin hamasete kapılmadan konuşalım.

nothing at of , which is


11. Schröeder Dayı'sı olmayan Ahmet ne yapsın?

Schröeder Dayı'sı olmayan Ahmet ne yapsın?

Büyükada Davasının ardından gelen 8 tahliye elbette hepimizi çok mutlu etti ancak dün Almanya Dışişleri Bakanı Gabriel'in, eski Başbakan Schröeder'in Türkiye'ye gelerek dava için arabuluculuk yaptığını açıklaması kafaları karıştırdı. Çünkü "Evrensel hukuktan bu kadar mı uzaklaştık?" sorusunun yanıtı artık koca bir "Evet" demek bu...

nothing at of , which is


12. Bizim gerginliğimiz dünyanın gerginliğini döver mi?

Bizim gerginliğimiz dünyanın gerginliğini döver mi?

İsrail'in Filistin'deki zulmünün bilançosu her gün daha da ağırlaşırken, dünyanın bu duruma verdiği tepki son derece cılız. Peki biz? Bizim ülkemizin, ülkemizi yönetenlerin tavrı?

nothing at of , which is


13. Türkiye'nin artık ciddi bir inandırıcılık sorunu var.

Türkiye'nin artık ciddi bir inandırıcılık sorunu var.

16 Nisan referandumu öncesi Avrupa ile bilinçli olarak yaratılıp tırmandırılan krizin ardından gerilim bir kez daha arttı. Üstelik bu defa konu, giderek daha da bozulan insan hakları karnemiz. Aralarında Avrupalı insan hakları aktivistlerinden gazetecilere kadar birçok kişiye yönelik suçlama ve gözaltı/tutuklama kararları bardağı taşırmış görünüyor. Ancak bu kez durum çok farklı. Çünkü söylemiyle eylemi birbirini hiç tutmayan iktidar bu kez Avrupa'da yaşayan Türkleri de bir tercih noktasına getirebilir.

nothing at of , which is15. Biliyorsunuz, cömerttir kendisi...

Biliyorsunuz, cömerttir kendisi...

24 Haziran seçimlerine AKP listelerinden katılmayı garantileyen BBP Genel Başkanı Destici'nin, kendilerine kaç kontenjan verileceğini soran gazetecilere söylediği "Biliyorsunuz cömerttir kendisi..." sözü bugün Türkiye'de kurulmak istenen düzenin özeti gibi... Oysa unutmayın, demokrasilerde lütuf değil hak vardır!

nothing at of , which is


16. Dertleşme 3

Dertleşme 3

Bu sabah epeydir ertelediğimiz dertleşme faslını yaptık. Şu anda yayın anlamında neredeyiz, 2 yılda nereye geldik, bundan sonra ne olur? Bir de Melih Gökçek meselesini elbette. Gelin konuşalım.

nothing at of , which is


17. 10 Nisan 2017, gazetelerin yazdıkları- yazAmadıkları...

10 Nisan 2017, gazetelerin yazdıkları- yazAmadıkları...

Bu sabah ulusal gazetelerin birinci sayfalarında hangi haberler var, gelin bilikte bakalım.

nothing at of , which is


18. Bugün basın özgürlüğü yargılanacak.

Bugün basın özgürlüğü yargılanacak.

Bu sabah, yani 11 Eylül 2017 gününün sabahı Türkiye'de "Haber alma özgürlüğünün yargılandığı gün" olarak geçecek tarihe. Silivri'de Cumhuriyet yazar, yönetici ve çalışanları 24 Temmuzdan sonra ikinci kez çıkacaklar hakim karşısına... ve bizler 21. yüzyılda böyle bir yargılamanın yapıldığı ülkenin yurttaşları olarak utanacağız... vicdanımız varsa tabii...

nothing at of , which is


19. Bayrak- çocuk- ezan üçlemesiyle seçime...

Bayrak- çocuk- ezan üçlemesiyle seçime...

Artık yaşanan her şey yaklaşan seçime yönelik... Üstelik o derece kuralsız, o derece pervasızca serginleniyor ki tavırlar, yanlışlar yasalar eşliğinde doğruymuş gibi kabul görüyor... Abone Ol: https://goo.gl/ZyzAQ5

nothing at of , which is