Search your favorite song right now


2. Farid Farjad - Golha

Farid Farjad - Golha

nothing at of , which is


3. Sagopa Kajmer - Maskeli Balo

Sagopa Kajmer - Maskeli Balo

Nesine göre ki kıymetin değeri, yüreğin çömelir eğilir boynun, değeri biçilir kenara atılır, kıymetin de çıkarı varsa çıkarı yerinde dilenir, her duada tanrı bin azarladı, ve bendim her nazarda pay kapandım zarlarım düşeşti, eşti madem bu matem bedendi tanrı her dem, bu deprem çökertti onca yonca bunca yıkıcı darbe harbe motive etti gözümün önüne serdi derdi ferdi çıkarın alevi sardı vardı her temelde tek emel. Yalancı dostu aldı karayel ardına ve herkes maske takmış, suratı sarkmış, yüzünü asmış, kaç kurtul balonun kahramanı şeytan, bulamacın içindeki tüm rhymelar isyanda. Ve değerin değeri kalmamış, ve her yarışta çıkarın adımı önde, adımı koyarım, adımı saklarım derinde. Adımız hangi kelime, anamız nerede hangi cehennemde yanıyor? Yanımız hep mi boştu? Kanımız kardeş de oldu neyse. Yanıma aldım kendimi ve yürüdüm ince çizgisinde yolumun ortalıkta görünen herkesin adı yabancı, herkes kendi maskesiyle dolaşır oldu yanıbaşımda, tanımaz oldum yüzleri ve keşkelerle avunur oldum. Düşlerimde gördüğüm yüzüm benim mi düşünür oldum, onca maske gözümün içine bakıyor sorgularcasına, ve burası hep yabancı, hep yalancı doldu, çıkmak istiyorum artık dışarı, bırakın gideyim kendimi alıp. Yaradan beni dünya arenasına soktuğunda tektim, her nefesi soluduğumda hep Yektim bu ücralarda ben beni mi kaybettim, ve düşman kelimesinin anlamını arkadaş sıfatını taşıyanlardan öğrendim. İnsan, insanlığın hocası durumunda eli maşalı. Hergün başka derslerde karşımda bambaşka bir hoca ve de her sınavda farklı notlar almanın piskolojisine adım attığımda sanırım ilk okuldaydım, yani çocuktum, yola çıkmış yeni yolcuydum, ben bu yolda çok mola verdim, muhabbete daldım, yolumu uzattım. Çok sima tanıdım, ima aldım yüzleri aklıma kazıdım, adı anıldığında işte dostum dedim, adım anıldığında tanımam dedi taktı maskesini yüzünü çevirdi ve sildi kalıcı tüm izleri, geri getiremediği zaman eskide kalan anı defterimi, her sayfada düştü maskesi. Şimdilerde gözümün içine bakan herkes çıkar peşinde takma ifadeler ardına gizlenmiş tüm fesatlar, hesaplar egoist sevgilerinde saklı rüyalarının sayılarını maskelerinde gizlenmiş tüm yüz hatları. Bir zaman selamladı bu adamı ve bu adam unutmadı. Yanıma aldım kendimi ve yürüdüm ince çizgisinde yolumun ortalıkta görünen herkesin adı yabancı, herkes kendi maskesiyle dolaşır oldu yanıbaşımda, tanımaz oldum yüzleri ve keşkelerle avunur oldum. Düşlerimde gördüğüm yüzüm benim mi? düşünür oldum, onca maske gözümün içine bakıyor sorgularcasına, ve burası hep yabancı, hep yalancı doldu, çıkmak istiyorum artık dışarı, bırakın gideyim kendimi alıp.

nothing at of , which is


4. Sagopa Kajmer - Hep Taarruz Var

Sagopa Kajmer - Hep Taarruz Var

( verse 1 ) bir güne daha el salladım giden gitti ve o günün şahitleri de gayba karıştı ben düşünmek işin içinden çıkamadım heç bir düş kurdum bin düşündüm düştüm ben ve düştüm rüküş düşlerden düşe düşe bi hal oldum ben var gücümle savaşıp çatışmaktayım yabancılık çekerek alışmaktayım işte onlar yaban insanlar işte onlar meyvelerime sapanla taş atanlar ağızları lağım dilleri kahverengi bulunamaz sagonun dengi , beni anlaman için gerek biraz bilgi ilim ilim demek kendini bilmek demek hayat demek değildir sabah öğle akşam yemek yemek bilekle gelen emekten yemekse hüner demek bunun için savaş gerek. ( chorus x2 ) hep taaruz var, hep zarar muharebelerime katıl, bak kolay mı zor mu hayatım ummadığım taşlar başımı yarar budur maruzatım ey zaat-ı pakım sübhaniyem ilhamına muhtacım dayanmak davranmaktan zor ( verse 2 ) son sözün yetmeyeceği yer mahşer haylazlık eder şaşar beşer takıntılarını eşer yaptıklarını eker ve kaderle yanyana ekili biçer insan hiç bir zaman tek değildir ayakkabılarını istikametime çevir ki yürüdüğün yollar doğru olsun ki isabet edesin ki isabetsiz giden öylece gider yolu bitmez ki giderde gider, giderler haydi başlasın cefa bu şarkıyla ödenir vefa ağza gerekir iktifa yoklukla sürer derviş sefa günde kaç kez görevini edersin ifa, ruha gerek şifa ah bu ruhum yordu içimdeki esef ve tenimde açtı çiçek gibi sedef hüzün kabuğu içine çekili verdi keşef dışarıda karanlık içimde gizli pertev ( chorus x2 ) hep taaruz var, hep zarar muharebelerime katıl, bak kolay mı zor mu hayatım ummadığım taşlar başımı yarar budur maruzatım ey zaat-ı pakım sübhaniyem ilhamına muhtacım dayanmak davranmaktan zor ( skit ) nolur yani bu şarkıyla koysam en güzel çocuğu ortaya ha ? nolur yani bu şarkıyla koysam en güzel çocuğu ortaya ha ? nolur ha ? al al, al koydum ortaya işte ! (there is)

nothing at of , which is6. Baris Manco - Yeni Bir Gün (Uzun Versiyon)

Baris Manco - Yeni Bir Gün (Uzun Versiyon)

Gözlerim kurşun gibi ağır ağır açıldı Bu sabah merhaba dünya Penceremdeki güvercin tahta masam boş şişeler Can dostum çomar merhaba tatlı komşu Ayşe teyze Emekli Salih öğretmen yeni bir gün doğdu merhaba Dostlar merhaba yeni bir gün doğdu merhaba Gözlerim kurşun gibi ağır ağır açıldı Bu sabah merhaba dünya... Hava ayaz mi ayaz ellerim ceplerimde Bir türkü tutturmuşum duyuyorsun değil mi? Çalacak bir kapım yok mutluluğa hasretim Artık sokaklar benim görüyorsun değil mi? Zaman akmıyor sanki saatler durmuş bugün Sonsuz yalnızlığımda bir tek sen varsın bugün Ya dön bana artık duyuyor musun beni? Ya çık git dünyamdan anlıyorsun değil mi? Bir resmin kalmış bende tam ortadan yırtılmış Hani siyah kazaklı biliyorsun değil mi? Gözlerimden süzülen birkaç damla anıda Senin sıcaklığın var anlıyorsun değil mi? Kim demişse iki gönül bir olunca Samanlık seyranmış birde ban sorsa El kızı doyar mı çavdar ekmeğiyle Babası büyütmüş baklava börekle Geriye ne kaldı bir kuru sevdayla Ne köy olur benden ne de kasaba Gerçekler yaşam gibi ağır ağır önümden geçiyor Yine de merhaba Bir yaşam gerçek gibi ağır ağır sonuna geliyor Son bir merhaba Çoktan uçmuş güvercin tahta masam devrilmiş Can dostum çomar uykuda Tatlı komşu Ayşe teyze, emekli Salih öğretmen Hepinize hepinize elveda Dostlar elveda Gözlerim kurşun gibi ağır ağır kapandı bu gece Elveda

nothing at of , which is
9. Sagopa Kajmer - Yakın ve Uzak

Sagopa Kajmer - Yakın ve Uzak

1.Bölüm Ben yakın sen uzak, ya sen yakınlarımda ben ırak, Masiva bırak direk bileklerimden. Rayihamı miske bezemek elzem, ben sözümden dönmem. Aynalarımı çatlattım ben, darmadığın tuzla buz oldu içim, Lakin ucuz atlattım ben. Ya sen; terazilerce altın yüklenmiş gibisin, Sen ah sen bir bilsen.. Keşke bilselerdi; herkesin tek hakkı var, Ömrü altın sepeti sanma, sepete konulan, En sonunda ruhsuz bir ceset olur sonunda. Beklediğin bir medet olur dünya, Ölüm üstünde bir iki anlık misafirdir ömür. Bu neşenin sonudur elbet derin bi baş ağrısı, Kahkahalar bugün senin, peki ya bundan sonrası? Gün geçer ve dost göçer; azdır yandaş sayısı, 1 Ocak kışında gözün uzaktan izler mayısı. [Nakarat] Ben yakın sen uzak, ya sen yakınlarımda ben ırak, Ansızın sızım yakardı en derinden. Sana her kavuşmam elzem, Ben bu yangını söndürmem. Herkesin tek hakkı var, Hem halime sorsalar anlar, beni yangın paklar. Kor olur canım ağlar yetmez binbir ah.. 2.Bölüm Burası misal ülkesi masal misali bizler hayal kafilesi, Her dalım çiçeklerimin annesi. Ver beni bana geri kendimden kaldım beri. İçim hasret yeri küheylan kaldı bi kemik bir deri. Bir nefisle yıllar aldı kavgam, Kulak deldi argom, Yeni bir umut kapına vardı Sagom. Nasihatimin yanında hafif kalır domdom, Neden her gece kafan zom, ateş barut misali sonun bom! Ben yakın sen uzak ya sen yakınlarımda ben ırak, Ne yol katetmeliymişim meğer düşümden, Yakınlarında olmak istemedir içten, feryadıma gizlendim. Herkesin tek hakkı var, Hem halime sorsalar anlar, beni yangın paklar. Kor alır canım ağlar, yetmez binbir ah.. [Nakarat] Ben yakın sen uzak, ya sen yakınlarımda ben ırak, Ansızın sızım yakardı en derinden, Sana her kavuşmam elzem, Ben bu yangını söndürmem. Herkesin tek hakkı var, Hem halime sorsalar anlar, beni yangın paklar. Kor olur canım ağlar, yetmez binbir ah..

nothing at of , which is


10. Barış Manço - Halil Ibrahim Sofrasi

Barış Manço - Halil Ibrahim Sofrasi

Halil İbrahim Sofrası İnsanoğlu haddin bilir kem söz söylemez iken Elalemin namusuna yan gözle bakmaz iken Bir sofra kurulmuş ki Halil İbrahim adına Ortada bir tencere boş mu dolu mu bilen yok Bir sofra kurulmuş ki Halil İbrahim adına Ortada bir tencere boş mu dolu mu bilen yok Buyurun dostlar buyurun Halil İbrahim sofrasına Buyurun dostlar buyurun Halil İbrahim sofrasına Buyurun dostlar buyurun Halil İbrahim sofrasına Daha çatal bıçak kaşık icat edilmemişken İsmail'e inen koç kurban edilmemişken Bir kavga başlamış ki nasip kısmet uğruna Kapağı ver kulbu al kurbanı ne hiç soran yok Bir kavga başlamış ki nasip kısmet uğruna Kapağı ver kulbu al kurbanı ne hiç soran yok Buyurun dostlar buyurun Halil İbrahim sofrasına Buyurun dostlar buyurun Halil İbrahim sofrasına Buyurun dostlar buyurun Halil İbrahim sofrasına Yıllardır sürüp giden bir pay alma çabası Topu topu bir dilim kuru ekmek kavgası Bazen durur bakarım bu ibret tablosuna Kimi tatlı peşinde kimininse tuzu yok Bazen durur bakarım bu ibret tablosuna Kimi tatlı peşinde kimininse tuzu yok Buyurun dostlar buyurun Halil İbrahim sofrasına Buyurun dostlar buyurun Halil İbrahim sofrasına Ağzı açık gözü toklar buyursunlar baş köşeye Kula kulluk edenlerse ömür boyu taş döşeye Nefsine hakim olursan kurulursun tahtına Çalakaşık saldırırsan ne çıkarsa bahtına Halat gibi bileğiyle yayla gibi yüreğiyle Çoluk çocuk geçindirip haram nedir bilmeyenler Buyurun sizde buyurun Buyurun dostlar buyurun Barış der her bir yanın altın gümüş taş olsa Dalkavuklar etrafında el pençe divan dursa Sapa kulba kapağa itibar etme dostum İçi boş tencerenin bu sofrada yeri yok Sapa kulba kapağa itibar etme dostum İçi boş tencerenin bu sofrada yeri yok Para pula ihtişama aldanıp kanma dostum İçi boş insanların bu dünyada yeri yok Para pula ihtişama aldanıp kanma dostum İçi boş insanların bu dünyada yeri yok

nothing at of , which is
13. Itsumo Kono Basho de (Always Here) - Steins Gate Movie

Itsumo Kono Basho de (Always Here) - Steins Gate Movie

Itsuka bokura ga mirai furikaeru toki ni wa Itsumo kono basho de kimi ga waratte (Gelecekte bir gün, dönüp bakacağız ardımıza Şu anki bu güzel gülüşüne) Zankoku ni sugiyuku toki no naka de sagashimotome te i ta mono Surechigau sekai ni tojikome rare ta me ni mie nu hikari (Acımasızca hızlı akmakta olan zamanda, ne arıyordum ben böyle Görünmez bir ışıktı elbet aradığım, her fırsatta bize karşı gelen dünyada kısılı) Tokubetsu na hodo aisuru mono he uchiakerare zu ni i ta Sugoshi ta hibi no hitotsu hitotsu ga tomadoi o piriodo ni kaeru (Açamadım kalbimi hiçbir zaman sevdiğim o kişiye, benim için özel olana Geçen zaman fakat sündürüyor bir bir tüm şüphelerimi ) Itsuka bokura ga mirai furikaeru toki ni wa Itsumo kono basho de kimi ga waratte Kasaneatta minna no omoi ga sekai sen o tsukuru Donna ame ni mo make nu shinjiaeru kimochi Kono sora no kansoku sha kono sora wa ashita no shoumei (Gelecekte bir gün, dönüp bakacağız ardımıza Şu anki bu güzel gülüşüne Düşüncelerimiz ve hislerimiz birleşerek oluşturacaklar yeni bir dünya çizgisi Hiçbir yağmurun silip götüremeyeceği, karşılıklı inançla Ey gökyüzünün gözlemcisi, kanıtımızdır gökyüzü var olan geleceğimizin) Ano hi bokura ha deai taisetsu na nani ka o Itsumo kono basho de sagashi te i ta ne Nanigenaku sugiyuku jikan no sono imi o shitteru Tatoe donnani ni nin hanare te shimatte mo Kono sora no kansoku sha kono sora wa ashita no shoumei (Seninle tanıştığım o gün Önemli bir şey arayışlarındaydık ikimiz de Olaysız geçen zamanın önemini biliyorum Mesafe ne olursa olsun aramızda Ey gökyüzünün gözlemcisi, kanıtımızdır gökyüzü var olan geleceğimizin) Ayane - Itsumo Kono Basho de Steins;Gate Fuka Ryouiki no Déjà vu ending

nothing at of , which is


14. Gözlerindir Deryası (İstanbul) - Osmanlı Tokadı Jenerik

Gözlerindir Deryası (İstanbul) - Osmanlı Tokadı Jenerik

Gözlerindir deryası bu Şehr-i İstanbul'un Âh dikenli solmuş gönlümün bir yudum dermanı ol Adı Hak'tır seni nasip edenin Adı aşktır senle batsa güneşim Asırlardır seni bekledim Sanki müebbette yüreğim.. Solist:Atakan Akdaş Müzik:Engin Arslan Söz:Ersin Ertay

nothing at of , which is


15. Numb (Linkin Park Cover) - Lori Lee (Amy Lee's sister)

Numb (Linkin Park Cover) - Lori Lee (Amy Lee's sister)

I'm tired of being what you want me to be Senin istediğin gibi olmaktan yoruldum Feeling so faithless lost under the surface Yerin altında öyle inancımı kaybetmiş hissediyorum ki Don't know what you're expecting of me Benden ne beklediğini bilmiyorum Put under the pressure of walking in your shoes Senin yerinde yürümenin baskısı altındayım Every step I take is another mistake to you Attığım her adim sana göre başka bir yanlış I've become so numb I can't feel you there O kadar hissizleştim ki senin burada olduğunu fark edemiyorum I've become so tired Çok yoruldum So much more aware I'm becoming this Ne hale geldiğimin çok daha fazla farkına vardım All I want to do is be more like me and be less like you Tüm yapmak istediğim istediğim daha cok benim gibi, daha az senin gibi olmak Can't you see that you're smothering me Beni boğduğunu göremiyor musun? Holding too tightly afraid to lose control Kontrolu kaybetme korkusu ile çok sıkı tuttuğunu Cause everything that you thought I would be Çünkü benim olabileceğimi sandiğin her şey Has fallen apart right in front of you Dağılıverdi gozünün önünde Every step that I take is another mistake to you Attığım her adim sana göre yeni bir yanlış And every second I waste is more than I can take Ve harcadiğim her saniye dayanabileceğimden fazla And I know Ve biliyorum I may end up failing too Hüsrana da uğrayabilirim But I know.You were just like me with someone disappointed in you Ama biliyorum ki,birileri beni kırdığında sen de benim gibiydin.

nothing at of , which is


16. Skillet - Monster (Acoustic)

Skillet - Monster (Acoustic)

The secret side of me I never let you see I keep it caged But I can't control it So stay away from me The beast is ugly I feel the rage And I just can't hold it It's scratching on the walls In the closet, in the halls It comes awake And I can't control it Hiding under the bed In my body, in my head Why won't somebody come and save me from this? Make it end! I feel it deep within, It's just beneath the skin I must confess that I feel like a monster I hate what I've become The nightmare's just begun I must confess that I feel like a monster I, I feel like a monster I, I feel like a monster My secret side I keep Hid under lock and key I keep it caged But I can't control it 'Cause if I let him out He'll tear me up And break me down Why won't somebody come and save me from this? Make it end! I feel it deep within, It's just beneath the skin I must confess that I feel like a monster I hate what I've become The nightmare's just begun I must confess that I feel like a monster I feel it deep within, It's just beneath the skin I must confess that I feel like a monster I, I feel like a monster I, I feel like a monster It's hiding in the dark Its teeth are razor sharp There's no escape for me It wants my soul, It wants my heart No one can hear me scream Maybe it's just a dream Or maybe it's inside of me Stop this monster! I feel it deep within, It's just beneath the skin I must confess that I feel like a monster I hate what I've become The nightmare's just begun I must confess that I feel like a monster I feel it deep within, It's just beneath the skin I must confess that I feel like a monster I'm gonna lose control Here's something radical I must confess that I feel like a monster I, I feel like a monster [4x]

nothing at of , which is18. Skillet - Hero (Acoustic)

Skillet - Hero (Acoustic)

I'm just a step away I'm just a breath away Losin' my faith today (We're fallin' off the edge today) I am just a man Not superhuman (I'm not superhuman) Someone save me from the hate It's just another war Just another family torn (We're falling from my faith today) Just a step from the edge Just another day in the world we live [Chorus:] I need a hero to save me now I need a hero (save me now) I need a hero to save my life A hero'll save me (just in time) I've gotta fight today To live another day Speakin' my mind today (My voice will be heard today) I've gotta make a stand But I am just a man (I'm not superhuman) My voice will be heard today It's just another war Just another family torn (My voice will be heard today) It's just another kill The countdown begins to destroy ourselves [Chorus] I need a hero to save my life I need a hero just in time Save me just in time Save me just in time Who's gonna fight for what's right Who's gonna help us survive We're in the fight of our lives (And we're not ready to die) Who's gonna fight for the weak Who's gonna make 'em believe I've got a hero (I've got a hero) Livin' in me I've gotta fight for what's right Today I'm speaking my mind And if it kills me tonight (I will be ready to die) A hero's not afraid to give his life A hero's gonna save me just in time [Chorus] I need a hero Who's gonna fight for what's right Who's gonna help us survive I need a hero Who's gonna fight for the weak Who's gonna make 'em believe I need a hero I need a hero A hero's gonna save me just in time

nothing at of , which is


19. Ateşten Gömlek

Ateşten Gömlek

Benim bir sırrım var açıklanmayacak kadar sır .... Bundan çıkar hır Patlamalar vuku bulur, dert kahır. Sırdan geçer dilim olsa hale değer diken. Bilmez bilen nadan olur ben ben diken. Ya söylersen kim anlar? Söylemezsem bağlar gamlardan ağlar. Bu yıpranışla dağılır bütün. Doymaz SAG0 yakar tütün. İçindeyim oyunun büsbütün. Hayatıma musallat oldu şöhret,ün. Karıştı yarınım, bitti dün. Tedirgin bugün Topla, çıkar nedir sonuç? Her kıyasla dilime değer. Bıçağa ait keskin uç. Kimdir suçlu, kimde suç? Öylesine kibirli ki biber yakmadan bırakmaz rahat. Yarası ağır dilimin bulamıyorum kapatacak bant! Üzerime gelin bakın dinamit bağlı gövdeme. Yaklaşanı uçurum uçurtma misali pimden iplerle. Fesatlar kapıma vardılar ellerinde güllerle. İşlerine gelmediğinde saldırdılar aynı güllerin dikenleriyle! Vurdular siyah güllelerle Nakarat x2 Giy ateşten gömlekleri bir bir yansın üzerin! Ve dahi kır topraktan çömlekleri zaten tedirgin halim (Ve dahi) Bir benim bir bendim ve bir kendim ortadayım Bitmez derdim bu hal beni yer bitirir bildim Aklıma gelen başıma geldi. Başım yarıldı, aşım soğudu, yine iştahsızlık elinde oyuncak etti açlığımı. Artık kartopu oynamak istemiyorum ellerim dondu. Türlü saklambaç oyunlarından gözlerim yoruldu. Nerdesiniz güven abideleri (he) cesaret haylazları? Gösterin bana altmışikiden tavşan yapan hokkabazları. Belirleyin karşımda durabilecek tüm küfürbazları. Demirden mızraplarla kırdım sazları. Deştim böğrümden kıyamadığım hazları. Verin bana yazları İlahi merhamet sarayı; Ya Hannan! Sensin Rana, sensin Mana, sensin Rahman, sensin Canan! Ruhum işgalden kurtulmaz, vatan infilak eder alev ateş volkan, hislerim kırık var. Püskürüyor üzerime lav! Kıvılcım korlar! Elimdeki bir avuç dolusu su ile sönmez bu yangınlar. Ben bir sırra sahibim, hayat uykusuna yatmış. Ben çok dosta sahiptim, güvensizlik içine batmış. Şahit olduğum birileri mutluluğu parayla kapmış!.. Nakarat x2 Giy ateşten gömlekleri bir bir yansın üzerin! Ve dahi kır topraktan çömlekleri zaten tedirgin halim (Ve dahi) Bir benimdir bendim ve bir kendim ortadayım Bitmez derdim bu hal beni yer bitirir bildim ateşten gömlekler, topraktan çömlekler, ne maymundan geldin, ne de seni getirdi leylekler, sagoya kulak ver...!!! (sagoya kulak ver) x2

nothing at of , which is