Information

Dünyanın En Zeki 10 Köpek Cinsi

Bu videoda dünyanın en zeki 10 köpek ırkını listeledik. Doberman'dan Golden Retriever'a en zeki, dolayısıyla da en kolay eğitilebilen köpekleri bu listede bulabilirsiniz.

Listemizin onuncu sırasında Avustralya Çoban Köpeği var. Uzun yıllardır en çok kullanıldığı yer, inek sürülerine kılavuzluk yapmak. Bu nedenle de kendi kendine karar verme yeteneği oldukça gelişmiş. Ayrıca çok da düzenli bir tür. Öyle ki, yavruyken oynadığı oyuncakları sonrasında götürüp yerine bırakıyor.

Dokuzuncu sırada Rottweiler türü köpekler var. İnsanlara bazen sebepsiz yere saldırdığı için aslında korkutucu bir tür. Ancak iyi bir eğitimden geçtiğinde kılavuz köpek veya polis köpeği olarak kullanılıyor. Zekasının yanısıra cesareti ve koşulsuz sadık olması ile de ünlü.

En zeki köpek türleri listesinin sekizinci sırasında Papillon cinsi var. Görüntüsü hiç öyle değil ama gerçekte saldırganlığı ile tanınıyor. Sahibini çok fazla sahiplendiği için onun başkasıyla iletişim kurmasına tahammülü yok. Öte yandan, zekasından ötürü eğitilmesi kolay bir hayvan.

Yedinci sırada sevecenliği ve sabrı ile ünlü bir köpek var: Labrador. Dünyanın en yaygın köpek ırklarından biri. Çocuklarla arası çok iyi olduğu için yaygın bir aile köpeği. Koşuşturmaya bayılıyor. Aklınızda olsun, hareket etmesine imkan sağlamazsanız, hemen kilo almaya başlıyor.

Zeki köpek ırkları listemizin altıncı sırasında Shetland Çoban Köpeği var. Sahiplerinin iddiasına göre, insan kadar zeki bir cins. Yüzlerce koyundan oluşan bir sürüyü tek başına yönetebiliyor. Sadık ve arkadaş canlısı olmasına karşın çocuklarla arasının pek iyi olmadığını söylemem lazım.

Korkusuzluğu ile ünlü olan Doberman, listemizdeki en zeki beşinci cins. Bekçi köpeği deyince akla gelen ilk isim. Saldırganlığı çok meşhur. Öte yandan, profesyonel birinden eğitim aldığında iyi huylu bir aile köpeği olabiliyor. Hatta bazıları öyle sakin oluyor ki, sahipleri, köpeğimde bir sorun mu var diye endişelenip veterinere götürüyor.

Dördüncü sırada en sevilen köpek ırklarından biri var: Golden Retriever. Dünya üstündeki en sevecen, sadık ve sabırlı köpek türü. İnsanlarla, özellikle de çocukları ilişkisi mükemmel. Bu yüzden de ev köpeği deyince akla ilk o geliyor. Zekalarından ötürü haliyle eğitilmesi de çok kolay.

Geldik en zeki üç köpek ırkına. Üçüncü sırada tanıdık bir isim var: Alman kurdu. Çok zeki, cesaretli, koruma içgüdüsü yüksek bir ırk. Çocuklarla arası mükemmel olduğu için iyi bir aile köpeği. Ancak evde boş oturmayı sevmiyor. Ona bir iş verdiğinizde huzurlu ve mutlu oluyor. Polis köpeği olarak görevini layıkıyla yerine getiriyor. Kolay eğitildiği için sinema filmlerinde de başarılı.

İkinci sırada sürpriz bir tür var: Kaniş köpekler. Çok zeki olduğu için eğitilmesi aşırı kolay. Zaten bu nedenle sirk gösterilerinde onlara çok rastlıyoruz. En büyük düşmanı yalnızlık. Onu evde yalnız bıraktığınızda camda yolunuzu gözlüyor. Bekçi köpeği olarak da işe yarıyor ama tabii hırsızı korkutmakta değil, sizi haberdar etmekte başarılı.

Ve geldik dünyanın en zeki köpek cinsine. Hangi tür dersiniz? Söylüyorum: İskoç çoban köpeği. Ülkemizde Lassie olarak da tanınıyor. Öyle zeki ki, mutlu olması için mutlaka daimi bir işe ihtiyacı var. İskoçya’da yüzlerce hayvandan oluşan sürüler ondan soruluyor. Ev köpeği olarak ideal değil, çünkü çok enerjik olduğu için sürekli hareket halinde olması gerekiyor.

Ohadiyorum kanalında ilginç, eğlenceli, bazen de garip deneyler yapıyoruz ve bunları video haline getirip yayınlıyoruz. Deneyler dışında, oha diyeceğiniz enteresan, komik, tuhaf bilgiler veren videolar da hazırlıyoruz.

Faydalı ipuçları ve hayatınızı kolaylaştıran pratik bilgiler için diğer kanalımız YAPYAP'ı ziyaret edin:
http://www.youtube.com/yapyap

BİZİ TAKİP EDİN
Facebook: https://www.facebook.com/OHAdiyorumTV
Twitter: https://twitter.com/OHA_diyorum

Download Video Audio

FAST DOWNLOAD - Mp4 1080p FAST DOWNLOAD - Mp4 720p Audio Only WEBM Audio Only WEBM Audio Only WEBM Audio Only M4A Audio Only WEBM Video Only MP4 (144p) Video Only WEBM (144p) Video Only MP4 (240p) Video Only WEBM (240p) Video Only MP4 (360p) Video Only WEBM (360p) Video Only WEBM (480p) Video Only MP4 (480p) Video Only MP4 (720p) Video Only WEBM (720p) Video Only MP4 (1080p) Video Only WEBM (1080p) Video + Audio 3GP (144p) Video + Audio 3GP (180p) Video + Audio WEBM (360p) Video + Audio MP4 (360p) Video + Audio MP4 (720p)

Download MP3 Audio

FAST DOWNLOAD - HQ MP3 320kbps
MP3 320kbps 8.65 MB
MP3 256kbps 6.92 MB
MP3 192kbps 5.19 MB
MP3 128kbps 3.46 MB
MP3 64kbps 1.73 MB